Działaj od dziś, aby uratować las Chimki

Rosyjscy aktywiści i dziennikarze przeżyli pobicia, aresztowania i zastraszenia podczas naszej kampanii, aby ocalić ostatni stary moskiewski las przed wycięciem. Nasz ruch mający na celu przekierowanie autostrady, która przecięłaby las Chimki, stał się najbardziej inspirującym i największym ruchem od dłuższego czasu.

Chodzi o coś więcej niż tylko las.

Zwalczamy pozostałą korupcję i przekupstwo rządowych przywódców, nadużycia prawne i przemysłowe, które pozwoliły na powstanie tego projektu. W ubiegłym roku, po proteście tysięcy ludzi w centrum Moskwy, odnieśliśmy ogromne zwycięstwo kiedy prezydent Dmitrij Miedwiediew zatrzymał budowę na jakiś czas. Jedna z naszych czołowych organizatorek, Jewgienia Czirikowa matka dwójki dzieci, która mieszka w Chimki, w obliczu bezpośredniego zagrożenia dla swojej rodziny, dzielnie stanęła na czele tej kampanii w 2007 roku.

Teraz konstrukcja ma zacząć sie od nowa.

Już w tym miesiącu wielonarodowa francuska firmaVinci dostała pozwolenie na rozpoczęcie pierwszej części autostrady.

To dla nas najlepszy czas, aby rozpocząć protest, zanim przyjadą załogi budowniczych. Zwracamy się do ciebie, z prośbą o zwiększenie naszego międzynarodowego poparcia.

Skoro rząd rosyjski nas zawiódł, działamy wobec firmy Vinci, która bardzo duzo zarobi na tym projekcie.To jedyna zachodnia firma zaangażowana w tę budowę.

Prosimy o wycofanie się z budowy autostrady między Moskwą a Petersburgiem do czasu wybrania alternatywnej drogi, która ocaliłaby las.

Organizujemy też specjalny tydzień poświęcony naszej akcji między 24 a 30 kwietnia. Mamy nadzieję, że miasta z całego świata będą uczestniczyć w demonstracjach w solidarności z nami. Drogą, aby poprzeć środowisko i prawa czowieka w Rosji, jest wsparcie tej inicjatywy.

Proszę podpisz w teraz w Toim imieniu. Możesz również zostawić osobistą wiadomość. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak sie przyłączyć, napisz o nas na ecmoru@gmail.com lub przyłącz się na Facebooku. Poinformuj nas, jeśli reprezentujesz jakiś ruch ekologiczny.